,,MAŁY MISTRZ” - NAUKA PŁYWANIA

Nauka pływania dla klas I-III Szkoły Podstawowej w ramach programu ,,Mały Mistrz”. Zajęcia nauki pływania odbywały się cyklicznie raz w miesiącu na nowym basenie w Kwidzynie.

Uczniowie uczyli się podstawowych umiejętności pływackich takich jak: leżenie na piersiach i grzbiecie, poślizgu na piersiach i grzbiecie, wydechu do wody, zanurzania głowy do wody, skoków do wody oraz pracy nóg do stylu grzbietowego i kraula, uczniowie również doskonali umiejętności pływackie. Uczniowie zapoznali się również z zasadami bezpiecznej kąpieli oraz zasadami obowiązującymi na pływalni krytej. Zajęcia na basenie prowadziła instruktor pływania- Natalia Hryniewicz-Sosnowska. Opiekę nad dziećmi sprawowała mgr Ewa Niewiadomska oraz mgr Elwira Lewicka.