Obóz harcerski w Siemianach

23 lipca 4 DH ‘’ Puszcza’’ i  4 GZ  ‘’Mali Podróżnicy’’  spotkali się w poniedziałkowy ranek  wraz ze swoimi drużynowymi przed szkołą aby wyruszyć na obóz do Siemian. 

Po zapakowaniu bagaży harcerze i zuchy pożegnali się ze swoimi rodzicami i wyruszyliśmy. Po przyjeździe na miejsce wszystko na nas  już czekało rozłożone namioty, kanadyjki dzięki harcerzom z naszej drużyny. Pierwsze dwa dni było zdobnictwo obozowe w kolejnych dniach trelolandia, wyjazd do Plusek  do aqua parku oraz zwiedzanie skansenu w Olsztynku, chrzest kwidzyniaków  i wiele niezapomnianych  atrakcji. Nasz obóz został odwiedzony przez harcerzy i harcerki z Ukrainy. Świetna zabawa i wspólne śpiewanie i pląsanie przy ognisku z harcerzami z Ukrainy cieszyła nas do ostatniego dnia ich odwiedzin.  W pierwszym tygodniu obozu na ognisku drużyny  dwóch harcerzy otrzymało chusty i krzyż harcerski. Wiele niezapomnianych chwil i znajomości niestety musieliśmy opuścić ze smutkiem.   Zapraszam do obejrzenia niektórych  zdjęć z obozu po resztę zdjęć do obejrzenia będzie można się zgłosić we wrześniu.

 

Autor: dh Marta